شرایط مهاجرت کاری به قبرس شمالی به چه صورت است؟

  • 1 سال پیش
  • 0
دلایل متعددی برای انتخاب کار و زندگی در قبرس شمالی وجود دارد. اتباع خارجی با موفقیت بسیاری در قبرس شمالی مشغول به کار هستند. عوامل دیگری مانند پایین بودن هزینه های زندگی در قبرس شمالی ، عدم نیاز به ویزا جهت ورود به قبرس شمالی و عوامل متعدد دیگری موجب شد تا قبرس شمالی به مقصدی بی نظیر برای کار کردن به ویژه برای شهروندان ایرانی تبدیل شود.
مهاجرت کاری به قبرس شمالی
مجوز کار در قبرس شمالی

مهاجرت کاری به قبرس شمالی

مهاجرت کاری به قبرس شمالی
مجوز کار در قبرس شمالی

شرایط مهاجرت کاری به قبرس شمالی چگونه است؟ انواع مجوز کار در قبرس شمالی کدامند؟ میزان درآمد در قبرس شمالی چقدر است؟ سایت های کار یابی در قبرس شمالی کدامند؟ اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق ویزای کاری امکان پذیر است یا خیر؟ دانشجویان با چه شرایطی امکان کار در قبرس شمالی را دارند؟ و  این که کار در قبرس شمالی چه مزایا و معایبی دارند. سوالاتی از این قبیل همواره برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، رایج است و ما در این بخش موارد فوق را بررسی خواهیم کرد.

شرکت مهاجرتی ادلیا در امور مربوط به مهاجرت کاری، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس شمالی و تحصیل در این کشور دارای بیش  از ۱۵ سال سابقه درخشان است. کارشناسان و مشاوران این مجموعه در اینجا آماده هستند تا متقاضیان گرامی را پیش به سوی مقصد مورد نظرشان راهنمایی کنند.  مشاوران مجرب و با تجربه در مجموعه ادلیا، از ابتدای تصمیم گیری به مهاجرت تا اخذ ویزا و مستقر شدن و اخذ اقامت قبرس شمالی ، در کنار شما خواهند بود. راه های ارتباطی ادلیا با متقاضیان گرامی از طریق شماره تماس زیر امکان پذیر است.

شماره تماس : 905338742205+

شرایط مهاجرت کاری به قبرس شمالی

قبرس شمالی کشوری وابسته به گردشگری است. بهتر است که به طور مختصر از شرایط مهاجرت به قبرس شمالی آشنا شوید. جالب توجه است بگوییم که وزارت کار قبرس شمالی، کارفرمایانی را تمایل دارند کارمند و یا کارگران خارجی را استخدام کنند؛ مورد بررسی قرار می دهد. مواردی چون حوزه ی فعالیت، مشاغل مورد نیاز، شغل و موقعیت کاری ارزیابی می شود.

آشنایی با انواع مجوز کار در قبرس شمالی

مهاجرت کاری به قبرس شمالی
مجوز کار در قبرس شمالی

اگر تصمیم به مهاجرت کاری به قبرس شمالی دارید، توصیه می شود تا انواع مجوز کار در قبرس شمالی آشنا شده و بهترین راه را برای خود انتخاب نمایید. مطابق قوانین  این کشور، پنج نوع مجوز کار پیش روی مهاجرین قرار می گیرد که عبارتند از:

_ آشنایی با مجوز کار اولیه در قبرس شمالی

_ آشنایی با مجوز کار محدود در قبرس شمالی

_ آشنایی با مجوز کار برای خارجی ها در قبرس شمالی

_ آشنایی با مجوز کار دانشجویی در قبرس شمالی

_ آشنایی با مجوز تأسیس شرکت های تجاری در قبرس شمالی

در ادامه به شرح خلاصه ی هریک از آن ها خواهیم پرداخت.

آشنایی با مجوز کار اولیه در قبرس شمالی

افرادی که به قصد کارکردن به قبرس شمالی مهاجرت می کنند، باید بدانند که ابتدا بایستی مجوز اولیه برای کار دریافت کنند. اخذ و دریافت مجوز اولیه برای کار در قبرس شمالی از جانب کارفرما انجام می پذیرد. این مجوز به مدت 30 روز اعتبار دارد. تحت این شرایط فرد مهاجر بایستی در این بازه زمانی وارد قبرس شود. در غیر این صورت نیاز به درخواست مجدد مجوز خواهد بود.

آشنایی با مجوز کار محدود در قبرس شمالی

کسانی که قصد کار کردن در یک شرکت ثبت شده در قبرس شمالی را دارند، باید مجوز کار محدود را دریافت نمایند. مجوز کار محدود به مدت 6 ماه تا یکسال اعتبار دارد. لازم به ذکر است که در صورت توافق به ادامه همکاری امکان تمدید مجوز تا 2 سال هم امکان پذیر خواهد بود.

آشنایی با مجوز کار TRNC در قبرس شمالی

مجوز TRNC متعلق به کسانی است که برای نصب، تعمیر و حتی آموزش مرتبط به استفاده از کالا و ماشین آلات وارداتی به قبرس شمالی مهاجرت می کنند. اعتبار این نوع مجوز 90 روزه است.

آشنایی با مجوز کار دانشجویی در قبرس شمالی

جالب است بدانید که دانشجویان نیز برای کار کردن در قبرس شمالی در دوره تحصیلی خود نیاز به دریافت مجوز دارند که مانند سایر انواع کارها باید از جانب کارفرما دریافت شود.

آشنایی با مجوز تأسیس شرکت های تجاری در قبرس شمالی

این نوع مجوز معمولا به شرکای خارجی و اعضای هیئت مدیره شرکت های حقوقی ثبت شده تعلق می گیرد. میزان اعتبار این مجوز مابین شش ماه تا یک سال اعتبار دارد. در صورت ادامه داشتن و عدم ایجاد مشکل امکان تمدیدش تا دو سال امکان پذیر خواهد بود.

میزان درآمد در قبرس شمالی چقدر است؟

مهاجرت کاری به قبرس شمالی
میزان درآمد در قبرس شمالی

پیش از اقدام به مهاجرت کاری به قبرس شمالی بهتر است که از میزان درآمد در این کشور اطلاعاتی را کسب نمایید. به طور میانگین حقوق ماهیانه برای کارمندان 7000 لیر است. حداقل میزان حقوق ماهانه در قبرس شمالی برای کارمندانی که به صورت تمام وقت مشغول به کار هستند مبلغ ۴۳۲۴ لیر است. اگر بخواهیم دستمزد روزانه را هم در نظر بگیریم به طور روزانه هر فرد می توان مبلغی به میزان۳۲۵ لیر دریافت نماید.

معرفی سایت کاریابی در قبرس شمالی

مهاجرت کاری به قبرس شمالی
آشنایی با سایت های قبرس شمالی

باید بدانید که پیدا کردن کار در قبرس شمالی به ندرت از طریق سایت کاریابی امکان پذیر خواهد بود. اما معتبر ترین سایت در قبرس شمالی برای پیدا کردن کار سایت های زیر است:

_ cyprusemployment.com

_ cyprusjobcentre.com

_ cyprusjobs.com

_ kariera.com.cy

آیا اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق ویزای کاری امکان پذیر است؟

مهاجرت کاری به قبرس شمالی
اقات قبرس شمالی از طریق کار

چگونه امکان کار کردن برای دانشجویان وجود دارد؟

مهاجرت کاری به قبرس شمالی
کار دانشجویی در قبرس شمالی

دانشجویان بین المللی معمولا به صورت پاره وقت در قبرس شمالی کار می کنند. کار کردن در دوران دانشجویی باعث می شود تا بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تأمین نمایند. با این حال، توصیه می شود مطمئن شوید که مشاغل پاره وقت بر نمرات پایان ترم تأثیر نمی گذارد.

قبرس شمالی کشوری به شدت وابسته به گردشگری است. بنابراین بیشتر مشاغل پاره وقت برای دانشجویان حول خدمت در رستوران ها و هتل ها می چرخد. با این حال، تعداد کمی از منتخب به عنوان سخنران، کار در آژانس های مسافرتی، شرکت های کرایه اتومبیل، منشی و غیره مشغول به کار می شوند. اکثر دانشجویان این مشاغل پاره وقت را برای تأمین هزینه های روزانه خود انجام می دهند.

کار کردن در قبرس شمالی چه مزایا و معایبی دارد؟

مهاجرت کاری به قبرس شمالی
مناظر زیبای قبرس شمالی

با وجود این که مهاجرت و کار کردن در قبرس شمالی می تواند شرایط زندگی مناسبی را برای فرد متقاضی ایجاد کند، اما بهتر است که پیش از اخذ تصمیم نهایی مزایا و معایب کار کردن در این کشور را بدانید. زیرا مهاجرت از طریق کار در قبرس شمالی تصمیمی مهم و حیاتی بوده و مسیر آینده زندگی را مشخص خواهد کرد. از این رو در ادامه به برخی از مزایا و معایب آن اشاره خواهیم کرد.

اگر بخواهیم مزایای کار در قبرس شمالی را شرح دهیم، در ابتدا باید بگوییم که مهم ترین و اصلی ترین مزایای مهاجرت کاری به قبرس شمالی امکان اخذ اقامت قبرس شمالی است. پس از آن می توان به نرخ پایین بیکاری در این کشور اشاره کرد. همجنین شما با کار کردن در این کشور می توانید با فرهنگ جدیدی آشنا شوید. در مقابل مزایای بسیاری که کار کردن در قبرس شمالی دارد، معایبی نیز دارد که اشاره ای به آن ها خواهیم داشت. تنها موردی که به عنوان عیب کار کردن در قبرس شمالی وجود دارد، این است که این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی توسعه یافته نیست و نسبت به آن ها درآمد کمتری خواهند داشت.

با این وجود توصیه ما بر این است که فرصت مهاجرت کار در قبرس شمالی را از دست ندهید و شانس خود را برای دریافت اقامت قبرس شمالی را امتحان کنید. شما برای دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید با کارشناسان شرکت ادلیا ارتباط برقرار کرده و از مشاوره آن ها بهره مند گردید. اطلاعات دقیق و لازم برای مهاجرت به قبرس شمالی ، سرمایه گذاری در قبرس شمالی خرید ملک به صورت تمام اقساط و نقد و حتی تحصیل رایگان در قبرس شمالی را از متخصصان این مجموعه دریافت نمایید. ارتباط با کارشناسان شرکت ادلیا از طریق شماره تماس زیر امکان پذیر است:

شماره تماس : 905338742205+

امتیاز دهید

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
مشاوره رایگان
Scan the code