خرید ملک در پرتغال

 • 4 ماه پیش
 • 0

در شرایط فعلی اقتصادی خرید و فروش ملک در سراسر جهان رو به رشد است. سود کلان و امتیازاتی که خریدملک در پرتغال دارد، سبب افزایش تمایل عده ای از مردم دنیا برای سرمایه گذاری در املاک این کشور شده است. پرتغال از کشورهای اروپایی عضو اتحادیه شینگن است. شرایط اقتصادی پیشرفته و قیمت ارزان نسبت به سایر کشورهای اروپایی، سرمایه گذاران را از کشورهای مختلف جذب نموده است. بسیاری از مردم در تلاش هستند تا از طریق خرید ملک در پرتغال، اقامت بگیرند و بدون ویزا به سایر کشورهای اروپا سفر نمایند. اگر میزان تمایل مردم برای معاملات ملک در پرتغال بالاست، دلیل اصلیش مزایای مهمی است که به افراد تعلق می گیرد.

مشاوران آگاه و با سابقه هلدینگ ادلیا، بهترین مشاوره در زمینه خرید ملک در پرتغال را به سرمایه داران برای خرید اقساط یا نقد را ارائه می دهند. جزییات روند یافتن ملک مناسب، نحوه سرمایه گذاری، مراحل قانونی، اعتبارات ومدارک لازم رابرای شما توضیح می دهند. کارشناسان ادلیا در تمام مراحل پشتیبان شما هستند.

خرید ملک در پرتغال
خرید ملک در پرتغال

مزایای خرید ملک در پرتغال

 • مشارکت تجاری در بازارهای جهانی و اروپا
 • امکان سفربه کشورهای شینگن بدون نیاز به پاسپورت
 • امکان دریافت مجوز برای کسب شغل یا ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته اروپایی و استفاده از امکانات اروپا
 • امتیاز دریافت اقامت دائم در پرتغال

پرتقال نسبت به سایر کشورهای اروپا مقداری ارزانتر و لیسبون که پایتخت این کشور است، شرایط رفاهی مناسبی را برای مهاجران فراهم می کند. بنابر دلایل زیادی عده فراوانی از مردم دنیا به دنبال خرید ملک در پرتغال هستند. برخی از این دلایل عبارتند از:

 • برقراری ارتباط و دسترسی به کشورهای آمریکا، آفریقا و اروپا راحت تر می شود.
 • ثبات سیاسی و اقتصادی، بستر امنی را برای زندگی در رفاه مهیا کرده است.
 • میزان سوددهی سرمایه گذاری در ملک برای تجار و بازرگانان اهمیت زیادی دارد.
 • کیفیت زندگی و امکانات پیشرفته، آب و هوای جذاب پرتغال برای مهاجرت مناسب است.
 • طرح های عملیاتی این کشور تعرفه کم و ارزان دارد. این امر سبب گسترش ساخت و ساز در کشور شده است.

در کشور پرتغال برای افزایش جذب سرمایه گذار در بخش املاک و گسترش روابط تجاری با سرمایه داران خارجی، امتیازی به عنوان ویزای طلایی داده می شود. ویزای طلایی به افراد امکان، تحصیل و دریافت شغل و سفر به سایر کشورهای اروپایی بدون پاسپورت آزاد است. البته داشتن ویزای طلایی و سکونت موقت در پرتغال تا پنج سال، مجوز دریافت اقامت دائم را فراهم می کند.

منطقه مناسب برای خرید ملک در پرتغال

انتخاب منطقه مناسب برای خرید ملک تا حدی به معیارهای خودتان بستگی دارد. شاید شما در فکر زندگی در مناطق آرام روستایی باشید یا به حضور در مهمترین شهرهای پرتغال اهمیت می دهید. قیمت ملک در مناطق روستایی و شهری متفاوت است. برخی مناطق مانند ماریا دا فیرا رشد قیمت 12 درصدی در چند سال اخیر داشته است. در اوایل سالهای 2008 تا 2013 املاک به دلایل رکود اقتصادی سقوط قیمت شدیدی داشت. با تغییرات سیاسی و گسترش مبادلات اقتصادی، خرید و فروش ملک در سالهای 2015 به بعد بیشتر موردتوجه قرار گرفت. با توجه به روندافزایش قیمت املاک، سرمایه گذاری ملک در پرتغال، از طرف مردم سایر کشورها نیز مورد استقبال شد. امروزه دغدغه اصلی خارجی ها برای خرید ملک در پرتغال، انتخاب شهر و منطقه بهتر است. اطلاع از شرایط و وضع کنونی شهرهای پرتغال راهنمای مناسبی برای خرید ملک است.

پورتو

یکی از شهرهای نزدیک به اقیانوس اطلس است. این امر سبب جذب عده زیادی از آمریکایی ها برای زندگی در این منطقه است. امور تجاری وگردشگری در این شهر ساحلی گسترش زیادی دارد. املاک این منطقه تنوع زیادی از نظر متراژ وسبک ساختمان سازی دارد. بنابراین اکثر سلیقه ها به راحتی آپارتمان دلخواه شان را یافته و می خرند. قیمت ملک پورتو بالاست . برای نمونه یک آپارتمان 55 متری حدود 200هزار یورو، معادل 11 میلیارد قیمت دارد. خانه های لوکس متراژ بالا در حدود سیصد متر قیمتی برابر دو میلیون یورو دارد.

آلگاروه

منطقه ای خوش آب و هوا و معروف به ساحل طلایی اروپاست. ویلاها و آپارتمان های لوکس با منظره اقیانوس، این منطقه را گران قیمت نموده است. سواحل این شهر هر ساله جمعیت زیادی برای گردشگری را جذب و فرصت مناسبی برای خرید و فروش ملک فراهم کرده است. خانه های متعدد مانند لاگوس و آلبوفیرا سبب بالابودن قیمت شده. البته مناطق روستایی نیز مثل alcoutim نظر برخی را جلب می نماید. در این منطقه حدودا متری 2300 یورو برای خرید باید بپردازید. خانه های ویلایی در حدود 110 میلیارد تومان ارزش معامله دارند.

لیسبون

مرکز کشور پرتغال و ارزان ترین پایتخت اروپاست. محله های مانند آونیدا داو لیبرداد، بایکسا چیادو از محله های گرانتر و روبه رشد لیسبون هستند. شرایط پیشرفت اقتصادی سبب شکل گیری بسیاری از استارتاپ ها و جذب مهاجران، هجوم سرمایه داران در این شهرها شده است. البته محله های پایین شهر قیمت های کمتر، محله های آمادورا و بنفیکا که در نواحی جنوبی شهر هستند، ملک در این مکان ها ارزش کمتری دارد.

ساحل نقره ای

بین لیسبون و پورتو منطقه ساحلی بکرو زیبایی به نام ساحل نقره ای قراردارد. برای خرید ملک ساحلی ارزانتر بهترین جا محله ها ی obidos.penicheh.Tomar  است. جالب است بدانید که ساحل نقره ای املاک ساحلی جذابتر از شهرهای آلگاروه و پورتو دارد.

یک منطقه بسیار ارزان در کشور پرتغال به نام آلنتجو وجود دارد. املاک این منطقه پایین ترین قیمت را دارند. مثلا ملک 1000یورویی یا آپارتمانی های 90 متری 200 هزاریورویی دارد.

مراکز خرید ملک در پرتغال

برای یافتن ملک مناسب در پرتغال باید به کارگزاران املاک معتبر مراجعه نمایید. در پرتغال به مشاوران املاک اصطلاحا imobiliaria گفته می شود. معتبرترین روش مراجعه به این افراد است. قیمت ها، مناطق و بخش های مختلف پرتغال را به خوبی می شناسند و مشاوره خوبی برای سرمایه گذاری به شما ارائه می دهند.

در بنگاه های خرید ملک، انواع آگهی ملک موجود و در کنار هر کدام اصطلاحات تجاری نوشته شده که شاید شما در اولین بار متوجه آنها نشوید. مثلا اصطلاحات T0,T1,T2 هر کدام مشخصه تجاری هستند. T1 یک آپارتمان یک خوابه معمولی است. T2 آپارتمان دوخابه است. T0 آپارتمان استودیویی است.

شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در پرتغال

افرادی که قصد سرمایه گذاری از طریق خرید و فروش ملک دارند، به سه روش مختلف با مقدار سرمایه متفاوت می توانند این کار را انجام دهند.

 • با هزینه 500 هزار یورویی در هر منطقه ای که بخواهند، آپارتمانی بدون محدودیت را می توان خریداری کرد.
 • با سرمایه برابر 350 هزار یورو در مناطقی مثل مادیرا و آزور املاکی که بیش از پانزده سال قدمت دارند را می توان خرید.
 • با مقدار سرمایه 280 هزار یورو می توانند در مناطقی که تراکم جمعیت کمتر است، املاک با امکانات محدودتر خریداری کنند.

افراد خارجی با این سرمایه گذاری، بعد از شش سال امکان فروش املاک را دارند و سود چند برابری برایشان حاصل می شود. البته بعد طی شش سال امکان دریافت مجوز اقامت دائم را نیز دارند. یعنی هم رشد چند برابری سرمایه داشته و هم شهروند پرتغال می شوند.

شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در پرتقال

وظایف سرمایه گذار برای خرید ملک در پرتغال

ویزای طلایی که به سرمایه گذاران اعطا می شود، بر اساس میزان سرمایه مجوزات متعددی را در اختیار افراد می گذارد. البته برای برخورداری از این امتیازات و مجوزها وظایف خاصی را سرمایه گذار باید اجراکند. از جمله:

 • در هر دوره از ویزای دوساله باید 14 روز متوالی در خاک پرتغال،
 • نداشتن سوپیشینه کیفری
 • وارد کردن بخش عظیمی سرمایه از خارج به داخل پرتغال
 • نگه داری ملک خریداری شده تا شش سال

 

مدارک لازم برای خرید ملک در پرتغال

برای انجام امور قانونی و معاملاتی مدارک خاصی باید ارائه شود. وجود پاسپورت که الزامی است. برای دریافت وام خرید مسکن باید اقدام کنید. از طریق ثبت خودتان در اداره اسناد رسمی، کد رهگیری مالیاتی دریافت کنید تا حق معامله داشته باشید. برای گذراندن تمامی این مراحل باید ابتدا بانک ها را مقایسه و شرایط دریافت وام ملکی هر بانک را بررسی و یکی را انتخاب کنید. در ادامه باید مدارک حقوقی را طبق لیست زیر آماده تحویل نمایید.

 • کارت شهروندی یا کارت شناسایی معتبر
 • ارائه نسخه کپی سه فیش آخر حقوق و دستمزدتان
 • ارائه نقشه آپارتمانی که قصد خرید آن را دارید.
 • آخرین اظهارنامه مالیاتی مبنی بر درامد سالانه
 • گواهی نامه مربوط به تاییدیه استخدام
 • گواهی های معتبر برای تایید صلاحیت قانونی
 • اسناد و واریزهای بانکی لازم

در مرحله سوم، بعد از مدتی کارشناسان بانک، ملک را ارزیابی کرده و مبلغ نهایی وام را مشخص می کنند. مرحله پایانی نیز در هنگام ارائه درخواست وام بانکی باید، بیمه عمر را دریافت نمایید.

مدارک لازم برای خرید ملک در پرتقال

خرید ملک برای دریافت ویزای گلدن در پرتغال

اگر شما قادر به خرید ملکی باارزش 500 هزار یورو در پرتغال باشید، شما واجد شرایط دریافت ویزای گلدن پرتغال، هستید.در این صورت شما امکان کار و زندگی در پرتغال را دارید. البته ویزای شینگن نیز برای تردد در اروپا به شما داده میشود. گاهی برخی از افراد ترجیح می دهند، به جای خرید ملک در اولین بار مدتی در املاک اجاره ای ساکن پرتغال شوند و شرایط زندگی را بسنجند. قوانین مسکن در پرتغال کاملا به نفع مستاجران ست. در برخی مواقع طبق نظر صاحبخانه تمدید ملک برای شما لغو یا خانه توسط صاحبش بفروش میرسد. در هر حال اجاره قبل از تصمیم به خرید ملک، روش مناسبی برای مهاجران است. زیرا در این مدت توان بررسی مناطق مختلف و دیدن شرایط آپارتمان های کشور را دارند.

سخن آخر

خرید ملک در پرتغال، قوانین و شرایط خاصی برای مهاجران دارد. از طریق خرید ملک، سرمایه گذاران حق دریافت ویزای طلایی و اقامت موقت در پرتغال دارند. در طول اقامت از امکانات متعددزندگی و رفت و آمددر اروپا بهرهمند می شوند. سرمایه گذار برای خرید ابتدا باید منطقه مناسب با سرمایه خود را انتخاب، آپارتمان دلخواه را تعیین و سپس برای خرید اقدام به دریافت وام مسکن بانکی نماید. بعد از طی تمامی مراحل از طریق اسناد رسمی دولت پرتغال با کد مالیاتی اشخاص امکان خرید و ثبت سند دارند. هر ملک باید مدت شش سال در اختیار خریدار بماند و نهایتا بعد اتمام 6 سال حق فروش دارد. در واقع مهاجران از این روش امکان دریافت اقامت دائم پرتغال را نیز کسب می کنند. سود کلان اینگونه سرمایه گذاری ها در پرتغال، نظر عده زیادی از سرمایه داران خارجی را جلب و آنها را به مناطق مختلف پرتغال کشانده است.

بهترین راه برای داشتن سرمایه گذاری امن و مطمئن اقدام خرید ملک در پرتغال، از طریق مشورت با کارشناسان هلدینگ ادلیا است. مجموعه ای خوش سابقه در امر مشاوره سرمایه گذاری و مهاجرت، فروش املاک ، خدمات آشنایی با شرایط کشورهای خارجی می باشد. کارشناسان ادلیا، همواره در مسیر رو به پیشرفت املاک راهنمای خوبی برای سرمایه داران هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
باز کردن چت
1
پیام در واتساپ
سلام
در واتساپ با ما در ارتباط باشید.