اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی

 • 4 ماه پیش
 • 0

از سالها قبل، مهاجرت یکی از راه‌های بشر برای پیشرفت و افزایش میزان رفاه، درآمد و آرامش بوده است.

قبرس شمالی برای ایرانیان، یکی از بهترین مقاصد برای زندگی، ادامه‌ی تحصیل و سرمایه گذاری است. مهاجرت به قبرس شمالی، مزایای بسیار زیادی را از هر جهت، برای افراد به همراه دارد.

ما سعی داریم تا با ارائه‌ی اطلاعات دقیق و جامع درباره‌ی شرایط و روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی، به شما در انتخاب بهترین مسیر کمک کنیم.

با ما همراه باشید تا با بررسی قوانین و روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی، بهترین تصمیم را بگیرید.

نگاهی بر تاریخ قبرس شمال

جزیره‌ی زیبای قبرس، که در شرق دریای مدیترانه واقع شده، پس از سالهای متعددی که تحت سلطه‌ی حاکمان بزرگ دنیا بود، به استقلال رسید.

پس از آن، اختلافاتی میان ترک نشینان و یونانیان قبرس پیش آمد و همین امر موجب جنگ داخلی و جدا شدن قبرس شمالی از قبرس جنوبی شد. بخش شمالی قبرس، تحت قیومت کشور ترکیه است. زبان بومی مردم قبرس شمالی، ترکی استانبولی است؛ اما به دلیل مهاجر پذیر بودن و وجود دانشگاه‌های بین المللی در این کشور، زبان انگلیسی و آلمانی هم رواج پیدا کرده است.

واحد پولی رایج در این کشور، لیر ترکیه است ولی برای برخی از امور مانند خرید و فروش ملک و یا پرداخت شهریه‌ی دانشگاه از پوند انگلستان، دلار و یورو هم استفاده می‌کنند.

این کشور زیبا، در شاه راه آبی میان قاره‌های اروپا، آسیا و آفریقا قرار دارد و به پل میان قاره‌ها معروف است. این موقعیت برای بازرگانان، توریست‌ها و سرمایه گذاران بسیار مهم است. گرچه قبرس شمالی هم کشوری اروپایی و هم آسیایی شناخته می‌شود، اما اکثر اروپایی‌ها آن را جزوی از ترکیه می‌دانند. به همین دلیل عضو اتحادیه‌ی اروپا نیست.

برای دانستن درباره‌ی نحوه‌ی اخذ اقامت قبرس شمالی و مهاجرت به قبرس شمالی، در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید.

residence-and-migration-to-north-cyprus-2

راه های اخذ اقامت قبرس شمالی

قبرس شمالی به دلیل قرارگیری در موثعیت جغرافیایی خاص خود، مورد پسند بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا قرار گرفته است. از آنجایی که این کشور، به سرعت درحال رشد و پیشرفت‌های اقتصادی – بین المللی است، در تمامی جوانب مانند خرید ملک، ادامه‌ی تحصیل، سکونت و گردشگری، مورد توجه قرار گرفته است.

در ادامه قصد داریم تا به طور مفصل به بررسی راه و روش‌های اخذ اقامت قبرس شمالی بپردازیم. افراد مهاجر از طرق زیر می‌توانند برای دریافت اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی اقدام نمایند:

 1. مهاجرت از طریق کار
 2. مهاجرت از طریق ادامه‌ی تحصیل
 3. مهاجرت از طریق خرید ملک
 4. مهاجرت از طریق ازدواج
 5. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 6. مهاجرت از طریق ثبت شرکت در قبرس شمالی

حال که به طور مختصر با انواع روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی و اخذ اقامت این کشور آشنا شدید، به طور مفصل درباره‌ی هر یک با شما سخن می‌گوییم.

 مهاجرت از طریق کار در قبرس شمالی

در کشور قبرس شمالی، نرخ بیکاری بسیار پایین است. همچنین این کشور با سیاست‌های جذب سرمایه‌ای که در پیش گرفته است، توانایی رساندن افراد کارجو به اهدافشان و همچنین کارآفرینی و ایجاد شغل جدید را دارد.

مهاجرت کاری به قبرس شمالی، یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور است.

برای اینکه بتوانید از این روش به قبرس شمالی مهاجرت کنید، باید دعوتنامه از کارفمای قبرسی داشته باشید. این بدان معناست که ابتدا باید با کارفرمایان مذاکره کرده، پس از توافق درباره‌ی کار، حقوق و مزایا، ایشان برای شما دعوتنامه‌ی کاری صادر کند.

بعد از دریافت دعوتنامه، باید با در دست داشتن مدارک مورد نظر سفارتخانه، به این مکان مراجعه و برای دریافت ویزای کاری قبرس شمالی، اقدام نمایید.

residence-and-migration-to-north-cyprus-3

مهاجرت از طریق تحصیل در قبرس شمالی

بسیاری از افراد، با شنیدن نام‌ دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی، حداقل یک بار به فکر ثبت نام در این دانشگاه‌ها افتاده‌اند.

بهتر است بدانید که در کشور قبرس شمالی نیز، دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی بسیاری وجود دارند. از تمامی دانشگاه‌های موجود در قبرس شمالی، 3 دانشگاه دولتی و 5 دانشگاه خصوصی هستند که همگی آن‌ها از نظر علمی در سطوح بالایی قرار دارند.

از مزایای تحصیل در قبرس شمالی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم نیاز به آزمون زبان و مدرک زبان
 • امکان اخذ بورسیه تا 75 درصد از دانشگاه‌های معتبر دنیا
 • وجود برنامه‌های تبادل دانشجویی با کشورهای آمریکایی و اروپایی
 • هزینه‌های پایین تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی و آمریکاییِ قبرس شمالی به نسبت سایر کشورها

بهتر است بدانید که یکی از منابع اصلی درآمدی این کشور در کنار صنعت توریسم، بهره‌گیری از فضای آموزشی و آموزش پیشرفته‌ی این کشور است.

از جمله مهم‌ترین دانشگاه‌های قبرس شمالی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه بین‌ المللی قبرس
 • دانشگاه مدیترانه شرقی
 • دانشگاه فنی استانبول
 • دانشگاه فنی خاورمیانه
 • دانشگاه کایرینا
 • دانشگاه لفکا
 • دانشگاه خاور نزدیک
 • دانشگاه کارپاسیا

مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی، ملزم به این هستید که ابتدا از یکی از دانشگاه‌های این کشور نامه‌ی پذیرش دریافت کرده، سپس با مراجعه به سفارت قبرس شمالی، درخواست ویزای تحصیلی دهید.

پس از گذشت 3 ماه از اقدام، می‌توانید نامه‌ی درخواست اقامت را هم ارسال نمایید.

residence-and-migration-to-north-cyprus-4

مهاجرت از طریق خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی، یکی از روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی است. این روش در اکثر کشورها، برای دریافت اقامت استفاده می‌شود ولی در قبرس شمالی، جزو آسان‌ترین روش‌ها برای دریافت اقامت این کشور است.

قیمت ملک در قبرس شمالی، به نسبت سایر کشورهای اروپایی حوزه‌ی دریای مدیترانه، قیمت بسیار مناسب و آینده‌ای بسیار درخشان دارد.

املاک در کشور قبرس شمالی با واحد پولی پوند انگلستان معامله می‌شود. پوند، از با ثبات‌ترین و با ارزش‌ترین واحدهای پولی در دنیا است. بنابراین زمانی که شما ملکی را با پوند خریداری می‌کنید، نه تنها ارزش اولیه‌ی ملکتان حفظ می‌شود، بلکه ارزش افزوده‌ی سالیانه‌ای که به ملک شما تعلق می‌گیرد موجب کسب سود برایتان می‌شود.

همچنین اگر ملک را به قصد اجاره دادن بلند و کوتاه مدت خریداری کرده باشید، اجاره‌ی دریافتیتان نیز با پوند خواهد بود. پس درآمد شما به صورت پوند و سودآور خواهد بود.

برای خرید ملک در قبرس شمالی، نیازی به پرداخت به یکباره‌ی کل مبلغ ملک نیست. شما می‌توانید با پرداخت حداقل 30 درصد کل مبلغ ملک، برای دریافت اقامت خود و خانواده‌تان اقدام نموده و سپس مابقی مبلغ را طی اقساط بلند مدت بدون بهره، بپردازید.

خرید ملک در قبرس شمالی از ارزان‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت قبرس شمالی است. این روش‌مزایای بسیاری را نیز برای خریدار به همراه دارد.

شما می‌توانید با تماس با کارشناسان و مشاوران حرفه‌ای شرکت ادلیا، بهترین گزینه‌ی مورد نظر خود را با توجه به بودجه و شرایط مد نظرتان، خریداری نمایید.

یکی از مهم‌ترین شرایط برای خرید ملک در قبرس شمالی، نداشتن سو پیشینه‌ی کیفری است. شما با ارائه‌ی گواهی سلامت جسم و روان عدم سو پیشنه برای خرید ملک در این کشور اقدام نمایید.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ازدواج

اگر فرد متقاضی، با یک شهروند قبرس شمالی ازدواج کند، پس از گذشت سه سال، می‌تواند اقامت دائم این کشور را بدست آورد.

پس از دریافت اقامت دائم، می‌تواند فرزندان، پدر و مادر خود را نیز به آسانی به قبرس شمالی ببرد.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ازدواج، روند و شرایط پیچیده و دشواری ندارد. کافیست مدت زمان رعایت شده و مدارک مورد نیاز به درستی ارائه شود.

مدارک لازم برای مهاجرت از طریق ازدواج:

 • ارائه‌ی گذرنامه و شناسنامه‌ی زوجین
 • گواهی ازدواج
 • سند مالکیت
 • یا اجاره نامه‌ی ملک
 • گواهی عدم ازدواج و یا طلاق هر دو شخص
 • گوتهی تولد فرزندان از ازدواج قبلی
 • تاییدیه‌ی تمکن مالی همسر قبرسی
5/5 - (1 امتیاز)

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
مشاوره رایگان
Scan the code