سرمایه گذاری در قبرس شمالی

 • 4 ماه پیش
 • 0

مطابق آمار بدست آمده در سال های اخیر، قبرس شمالی جزو کشورهایی به حساب می آید که آینده ی روشن و درخشانی را به عنوان یکی از قطب های سرمایه گذاری خواهد داشت. از این رو توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده و سالانه تعداد زیادی از آن ها بویژه ایرانی ها در قبرس شمالی سرمایه گذاری می کنند.

اگر قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید، ممکن است در رابطه با راه های مهاجرت و نحوه سرمایه گذاری و یا شرایط زندگی در قبرس شمالی سوالاتی در ذهن داشته باشید. بنابراین در این مطلب سعی کرده ایم تا سوالاتی که احتمال دارد در ذهن شما در ارتباط با سرمایه گذاری در قبرس ایجاد شود را به طور خلاصه پاسخ دهیم:

چرا باید در قبرس سرمایه گذاری کنیم؟ سرمایه گذاری از چه طریقی سود بیش تری خواهد داشت؟ چگونه می توان به طور موفقیت آمیزی در قبرس سرمایه گذاری کرد؟ چه راه هایی علاوه بر خرید ملک برای سرمایه گذاری در کشور قبرس در پیش روی قرار دارد؟

سرمایه گذاری در قبرس شمالی (دریافت مشاوره +اقامت رایگان)

سرمایه گذاری در قبرس شمالی
سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

همانطور که در مقاله های پیشین اشاره کردیم، کشور قبرس شمالی یکی از بزرگ ترین جزیره های دریای مدیترانه است که به دلیل موقعیت جغرافیایی و جاذبه های طبیعی که دارد، توجه بسیاری را برای سفر و همچنین زندگی کردن به خود جلب کرده و در سال های اخیر به عنوان یکی از پرطرفدارترین مناطق آسیایی برای مهاجرت و سرمایه گذاری در بخش های ملک و کارآفرینی قرار گرفته است. با توجه به این موقعیت استثنایی دولت مردان قبرس شمالی سعی کرده اند پتانسیل سرزمین خود را به خوبی در معرض قرار داده و توانسته اند در راستای رشد و توسعه ی اقتصادی کشورشان گامی بزرگ بردارند. اگر قصد دارید اطلاعات بیش تری را در زمینه خرید ملک در قبرس شمالی به صورت تمام اقساط، سرمایه گذاری و همچنین تحصیل کسب کنید می توانید با کارشناسان شرکت ادلیا تماس بگیرید. همکاران ما در این مجموعه به صورت تمام وقت و آنلاین پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

تماس مستقیم روی واتساپ

فرم مشاوره رایگان

آن چه در این بخش خواهیم خواهند:

 1.  با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور قبرس بیش تر آشنا شویم
 2. کدام استان ها برای سرمایه گذاری در قبرس شمال مناسبند؟
 3. چه نکات مهمی در سرمایه گذاری در قبرس وجود دارد؟
 4. شروط اولیه سرمایه گذاری در قبرس شمالی
 5. آشنایی با انواع روش های سرمایه گذاری در قبرس شمال
  1.  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس شمال
  2. مهاجرت و سرمایه گذاری در قبرس شمال به واسطه ی ثبت شرکت
  3. سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق کارآفرینی
  4. سرمایه گذاری به واسطه ی خرید اوراق قرضه دولتی در قبرس شمالی
 6. سرمایه گذاری در قبرس شمالی چه مزایایی دارد؟
 7. مهاجرت و دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس شمالی چگونه امکان پذیر است؟
 8. دریافت مشاوره رایگان برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی با هلدینگ ادلیا

با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس شمالی بیش تر آشنا شویم

در بخش های مختلف در مورد مهاجرت به قبرس شمالی و شرایط زندگی و تحصیل در این کشور مقالاتی به اشتراک گذاشته شده است، اما در این بخش قصد داریم تا به طور مفصل و اختصاصی در ارتباط با مهاجرت به واسطه ی سرمایه گذاری صحبت کنیم.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی
اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

در دنیای امروز بسیاری از جوانان برای رسیدن به اهداف و داشتن زندگی با کیفیت تر، تصمیم به مهاجرت کردن می گیرند. بسیاری از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی، به اشتباه می پندارند که اولین و ساده ترین راه مهاجرت به هر کشوری، تحصیل در آن کشور است. این راه درستی است، اما تنها راه محسوب نمی شود. مهاجرت کردن به کشورهای مختلف راه های مختلفی وجود دارد. یکی از راه های رایج مهاجرت کردن، سرمایه گذاری می باشد و متناسب با انتخاب و شرایط هر فرد می تواند متفاوت باشد. مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری نیز دارای شرایطی مشابه است. با سرمایه گذاری در این کشور شما می توانید امتیاز دریافت اقامت موقت را دریافت کنید. سپس مبنی بر قوانین و شرایط مختلف در بازه ی زمانی مشخصی می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایید.

اقتصاد قبرس شمالی در حال توسعه است. در نتیجه فرصتی طلایی در پیش روی افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، قرار می گیرد. مهم ترین فاکتوری که در سرمایه گذاری در قبرس شمالی وجود دارد، امکان اخذ اقامت دائم این کشور برای سرمایه گذاران است. ضمن این که قبرس شمالی جزو امن ترین کشورهای جهان شناخته شده است. نکته ی جالب توجه این است که کلیه بانک های کشور ترکیه در این کشور نیز شعبه داشته و امکان دریافت وام مسکن برای مهاجرین فراهم است. در یک نگاه کلی می توان گفت که سرمایه گذاری در قبرس شمالی در بازه زمانی کوتاه مدت سود بالایی را برای سرمایه گذاران به همراه خواهد داشت.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی
معرفی انواع سرمایه گذاری

کدام استان ها برای سرمایه گذاری در قبرس مناسبند؟

سرمایه گذاری در قبرس شمالی
بهترین شهر قبرس برای سرمایه گذاری

توصیه ما به شما این است که پیش از سرمایه گذاری در این کشور بررسی نمایید که کدام استان و شهر برای شما سودآور خواهد بود. بهترین مناطق برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی شهرهای گیرنه، فاماگوستا و تریکومو می باشند. شهر تریکومو یکی از مناطقی است که به لحاظ اقتصادی به سرعت در حال رشد و توسعه است. لانگ بیچ نیز یکی از مناطقی است که توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. این منطقه به واسطه ی طبیعت زیبا و سواحل بکر و جذابی که دارد، مورد توجه بسیاری از مهاجرین و گردشگران قرار گرفته است.

شهر دیگری که بدان اشاره شد، فاماگوستا می باشد. این شهر بندری به سبب جاذبه هایی که دارد، نقشی پررنگ و مهمی را در اقتصاد قبرس شمالی ایفا می کند. برترین دانشگاه های قبرس شمالی در شهر فاماگوستا قرار دارند. در سال های اخیر ساختمان سازی در این شهر توسعه یافته که باعث شده توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کند.

چه نکات مهمی در سرمایه گذاری در قبرس شمالی وجود دارد؟

سرمایه گذاری در قبرس شمالی
سواحل قبرس شمالی

برای سرمایه گذاری در قبرس  نکات مهمی وجود دارد که دانستن آن ها ضروری می باشد:

 • در قبرس شمالی سرمایه گذاران خارجی و شهروندان به میزان مساوی اهمیت داده می شود و از سرمایه گذاران به صورت قانونی حمایت می شود.
 • در قبرس شمالی طرح های مشارکتی میان شرکت های داخلی و سرمایه گذاران خارجی مورد استقبال قرار می گیرد.
 • دولت قبرس شمالی برای سرمایه گذاران خارجی امتیازاتی را در نظر گرفته است و طبق آن سرمایه گذاران خارجی می توانند مالیات کمتری نسبت به شهروندان این کشور پرداخت کنند.
 • با توجه به سرمایه گذاری های ثابت، در می یابیم که در بخش های خصوصی سالانه مابین 80 تا 90 درصد سرمایه گذاری می شود. این درحالی است که سرمایه گذاری های دولتی مابین 10 تا 20 درصد است.
 • سرمایه گذاری در بخش املاک و گردشگری در قبرس شمالی سوددهی بیش تری را در بازه زمانی کوتاه مدت خواهد داشت.

شروط اولیه سرمایه گذاری در قبرس شمال

یکی از سریع ترین و ساده ترین راه ها برای دریافت اقامت دائم قبرس شمالی، سرمایه گذاری در این کشور است. با توجه به آمارهای اعلام شده قبرس شمالی جزو 15 کشور برتر جهان برای سرمایه گذاری شناخته شده است. شرایط مساعد زندگی و سرمایه گذاری پرسود در این کشور باعث شده تا مورد استقبال بسیاری از افراد به ویژه ایرانیان قرار بگیرد.

از شروط اولیه برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی داشتن سرمایه اولیه به میزان 40 هزار یورو است. در گام بعدی شما بایستی مدارکی را تهیه کرده و ارائه دهید. ارائه مدارکی از جمله پاسپورت، گواهی عدم سوپیشینه، گواهی مجوز پلیس از کشوری که در 6 ماهه اخیر در آنجا اقامت داشتید، فرم امضا شده جهت درخواست اقامت موقت و رزومه کاری الزامی است. علاوه بر موارد مذکور مشخص ساختن بودجه، نوع سرمایه گذاری و هدف خود شما را در مسیر دستیابی به سرمایهگذاری پرسود کمک خواهد کرد. برای این که شما در این مسیر درست قدم بردارید نیاز به یک مشاوره و راهنمای با تجربه خواهید داشت. شما می توانید با اطمینان خاطر صفر تا صد امور سرمایه گذاری و مهاجرت خود را به هلدینگ ادلیا بسپارید.

آشنایی با انواع روش های سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس شمال

سرمایه گذاری در قبرس شمالی
سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

یکی از ساده ترین و پرطرفدارترین راه های سرمایه گذاری در کشور قبرس خرید ملک است. متقابلا دولت قبرس از این نوع سرمایه گذاری استقبال می کند، زیرا بدین وسیله با جذب سرمایه می تواند صنعت ساختمان سازی را در کشورش رونق دهد. برای کسانی که قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس دارند، باید حداقل 37000 هزار پوند سرمایه داشته باشند. این نوع سرمایه گذاری برای شما عزیزان مزیت هایی خواهد داشت. پس از گذشت 2 ماه از ثبت تقاضانامه خود، امکان اخذ اقامت برای شما فراهم خواهد آمد.

متقاضیان گرامی برای خرید ملک در قبرس شمالی بایستی امور زیر را انجام دهند:

 • خریداری ملک با ارزش ۳۰۰,۰۰۰ یورو  به همراه مالیات بر ارزش افزوده.
 • سپرده بانکی در یک بانک قبرس شمالی به مدت ۳ سال و با ارزش ۳۰,۰۰۰ یورو
 • داشتن درآمد سالیانه به میزان حداقل۳۰,۰۰۰ یورو یه علاوه هر یک از اعضای خانواده بایستی ۵,۰۰۰ یورو درآمد داشته باشد.

تماس مستقیم روی واتساپ

فرم مشاوره رایگان

مهاجرت و سرمایه گذاری در قبرس به واسطه ی ثبت شرکت

سرمایه گذاری در قبرس شمالی
ثبت شرکت در قبرس شمالی

پس از سرمایه گذاری برای خرید ملک، دومین راهی که برای سرمایه گذاری در قبرس می توانید از آن بهره مند گردید، سرمایه گذاری با ثبت شرکت می باشد. شما از این طریق می توانید اقامت موقت به مدت 2 سال را دریافت نمایید. مادامی که شرکت ثبت شده دایر بوده و هزینه های مرتبط با بیمه و مالیات پرداخت شود، امکان تمدید اقامت فرد موسس وجود خواهد داشت. ضمن این که می توان پس از مدتی نسبت به اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کرد.

در قبرس شمالی ثبت شرکت مبنی بر قوانین خاصی است که برایتان شرح خواهیم داد. جهت ثبت شرکت در قبرس شمالی ضروری است که مالک شرکت کیملیک قبرس شمالی را داشته باشد. (کیملیک در زبان ترمی استانبولی به معنای هویت است.) در غیر این صورت فرد باید شرکت خود را شراکت فردی قبرس تبار ثبت نماید. همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم، با ثبت شرکت شرکت می توان اقامت موقت دوساله را دریافت کرد و پس از آن جهت دریافت اقامت دائم اقدام کرد.

مبلغ مورد نیاز برای ثبت شرکت ۱۲۰ دلار است. این مبلغ بایستی به مدت زمان دو الی سه ماه در حساب بانکی شخص قرار بگیرد. ۱۰ دلار نیز بصورت مداوم و تا هنگامی که شرکت دایر است در حساب بانکی بلوکه مانده به طوری که دسترسی صاحب شرکت به این وجه امکان پذیر نخواهد بود. سایر هزینه‌ ها جهت ثبت شرکت مانند هزینه های مرتبط با امور اداری، هزینه مالی و مجوزهای مورد نیاز از سایر نهادها تقریبا ۷۰۰۰ دلار می باشد.

کسانی که قصد ثبت شرکت در قبرس شمالی را دارند، لازم است بدانند که امکان ثبت دو نوع شرکت در قبرس شمالی وجود دارد:

 • شرکت تجاری Trading Company
 • شرکت خدماتی Service Company

بر اساس آخرین آمار در سال 2022، جهت سرمایه گذاری در قبرس شمالی برای ثبت شرکت مبلغی به میزان 50000 یورو مورد نیاز است.

سرمایه گذاری در قبرس از طریق کارآفرینی

روش سوم برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری با کارآفرینی است که روشی امن، قانونی و نسبتا ساده می باشد. برای سرمایه گذاران بی شک این روش تصمیم مهم و بزرگ است چرا که بخش عظیمی از سرمایه خود را در میان خواهد گذاشت. توصیه کارشناسان مهاجرت براین است که کسانی که دارای طرحی نوین و خلاقانه هستند، برای سرمایه گذاری به این شیوه تردید نکنند. تنها کافی است که طرح خود را ارائه کرده و اثبات شود که طرح شما در راستای بهبود اشتغال زایی این کشور عمل خواهد کرد.

سرمایه گذاری به واسطه ی خرید اوراق قرضه دولتی در قبرس

سومین و آخرین راه سرمایه گذاری در این کشور، خرید اوراق قرضه دولتی است. شما به مدت 3 سال مبلغی به میزان 500000 یورو را سرمایه گذاری کرده و اقامت موقت را دریافت خواهید کرد. پس از اتمام سه سال شما به عنوان فرد متقاضی همراه با خانواده ی خود می توانید اقامت دائم را دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در کشور قبرس شمال چه مزایایی دارد؟

به واسطه ی حمایتی که دولت قبرس شمالی از سرمایه گذاران می شود، مزایای سرمایه گذاری در این کشور رشد دوچندان شده است که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی
آشنایی با شهرهای قبرس شمالی
 • با سرمایه گذاری در قبرس امکان دریافت پاسپورت و شهروندی قبرس شمالی فراهم می آید.
 • امکان تحصیل در دانشگاه ها و موسسات عالی کشور
 • امنیت بالا برای زندگی
 • کسب درآمد با خرید ملک در قبرس شمالی
 • ثبات سیاسی
 • توافق نامه متقابل سرمایه گذاری با 17 کشور
 • دریافت وام
 • شرایط مساعد اقتصادی و اجتماعی

مواردی که در بالا بدان اشاره کردیم تنها بخشی از مزایای سرمایه گذاری در قبرس می باشد. اگر قصد دارید اطلاعات بیش تری را در این زمینه کسب کنید، می توانید با کارشناسان و و مشاوران این مجموعه ارتباط برقرار نمایید.

تماس مستقیم روی واتساپ

فرم مشاوره رایگان

مهاجرت و دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور قبرس چگونه امکان پذیر است؟

سرمایه گذاری در قبرس شمالی
دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری

دریافت اقامت جزیره قبرس از راه سرمایه گذاری، مسیری است ارزشمند، معتبر و هدفمند. شما از این طریق می توانید در بازه زمانی کوتاه، حداقل 6 ماه تابعیت اروپا را دریافت نمایید.

همانطور که در این مطلب بدان اشاره شد، شما با در اختیار داشتن دو راه می توانید با سرمایه گذاری در قبرس شمال، اقامت این کشور را دریافت نمایید.

 • خرید ملک یک به ارزش 37000 پوند. بدین ترتیب که فرد متقاضی می بایست از نظر جسمانی سلامت کامل داشته باشد. ضمن این که سوءپیشینه ای هم نداشته باشد.

نکته ای که پیش از خرید ملک باید توجه داشته باشید، نوع سند ملک است. چرا که در قبرس شمالی اسناد ملکی متنوعی وجود دارد.

 • با داشتن بودجه ای به میزان 50000یورو می توان به ثبت شرکت پرداخت و به سوی بازار تجارت و اقتصاد قبرس شمالی گام نهاد.

به واسطه ی این دو شیوه سرمایه گذاری، شما می توانید اقامت دوساله دریافت کنید. سپس با پرداخت بیمه و مالیات امکان تمدید اقامت برای شما وجود دارد. در آخر نیز شما می توانید پس از گذشت 5 سال اقامت دائم قبرس را دریافت نمایید.

دریافت مشاوره رایگان برای سرمایه گذاری در قبرس با هلدینگ ادلیا

سرمایه گذاری در قبرس شمالی
دریافت مشاوره توسط هلدینگ ادلیا

همانطور که ملاحظه نمودید در این بخش شما را با انواع سرمایه گذاری در کشور قبرس آشنا ساختیم. یکی از بهترین راه ها جهت کاهش دغدغه های مرتبط با سرمایه گذاری در قبرس شمالی، دریافت مشاوره رایگان است. شرکت مهاحرتی ادلیا در این مورد به متقاضیان مشاوره رایگان ارائه می دهد. هلدینگ ادلیا با در نظر گرفتن بودجه و اهداف شما از مهاجرت، بهترین و سریع روش ها را در پیش رویتان قرار خواهد داد.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان و کامل در زمینه شرایط سرمایه گذاری در قبرس شمالی می توانید با شماره زیر تماس بگیرید. همچنین می توانید فرم زیر را تکمیل کرده و کارشناسان ما در اسرع زمان با شما تماس خواهند گرفت.

تماس مستقیم روی واتساپ

فرم مشاوره رایگان

5/5 - (1 امتیاز)

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
مشاوره رایگان
Scan the code