مهاجرت

 • 4 ماه پیش
 • 0
immigration

انسان کمال گراست و برای رسیدن به بهترین‌ها مدام در حال تلاش و کوشش است. بشریت همواره به فکر پیشرفت و ارتقای زندگی است.

همین امید به بهتر شدن و رسیدن به آرزوهاست که باعث شده انسان‌ها به فکر مهاجرت به کشوری غیر از وطن خود افتادند. هر فرد با توجه به شرایط، اهداف و بودجه‌ی مالی خود، کشور مشخصی را انتخاب کرده و راه‌های رسیدن به آن را بررسی می‌کند.

برای اکثریت جمعیت مهاجر ایرانی، برخی کشورها به نسبت برخی دیگر مناسب‌تر هستند. البته اگر شما نیز جزو دسته‌ای هستید که از لحاظ مالی محدودیتی ندارید، می‌توانید در به کشورهایی مهاجرت کنید که در بالاترین سطوح رفاه و کیفیت زندگی برای شهروندانشان قرار دارند

حالا به معرفی کشورهای مناسب برای مهاجرت تمام اقشار به خصوص ایرانیان می‌پردازیم.

مهاجرت

مهاجرت به هر جا به جایی طولانی مدتی اطلاق می‌شود. این جا بجایی می‌تواند بسیار طولانی مانند دریافت اقامت یک کشور دیگر باشد و یا می‌تواند مانند سفر توریستی کوتاه مدت باشد.

مهاجرت معمولا به نفع کشور مبدا و مقصد است. نیروی مازاد در کشور مبدا، با ورود به کشور مقصد، کمبود نیروی کار آن کشور را جبران می‌کند. بنابراین تصوری که غالبا فکر می‌کنند فرد مهاجر صرفا یک مصرف کننده است کاملا اشتباه است.

immigration-2

بهترین کشورها برای مهاجرت

از هر لحاظی که بخواهیم  یک کشور ایده آل برای مهاجرت را معرفی کنیم، نام کشور کانادا در صدر جدول است. این کشور بی‌نظیر، بسیار مهاجر پذیر بوده و امکانات و شرایط عالی را برای شهروندان و مهاجران فراهم می‌کند.

پس از کانادا مناسب‌ترین کشورها را برای مهاجرت در لیست زیر مشاهده می‌کنید:

 • استرالیا
 • قبرس شمالی
 • آلمان
 • اسپانیا
 • پرتغال
 • نیوزلند

همانطور که گفتیم، مهم است که با توجه به هدف، شرایط و بوجه‌ی مالیتان، کشور مناسب خود را انتخاب نمایید.

بهترین کشور برای مهاجرت سال 2024

طبق بررسی‌ها و تحقیقات در سال‌های اخیر، بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2024 به شرح زیر است:

 1. پرتغال
 2. آلمان
 3. قبرس شمالی
 4. اسپانیا
 5. کانادا
 6. استرالیا
 7. نیوزلند
 8. سوئیس
 9. امارات متحد عربی

در بین این کشورها، مهاجرت به قبرس شمالی برای ایرانیان یکی از بهترین گزینه‌هاست. دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد که باید به طور مفصل به آن پرداخته شود؛ اما می‌توان گفت که مهم‌ترین دلیل آن، نزدیکی به ایران و مناسب بودن هزینه‌های زندگی و خرید ملک در قبرس شمالی است.

immigration-3

اصلی ترین روش‌های مهاجرت

روش‌های زیادی برای مهاجرت به کشورهای مختلف وجود دارد. در بین آن‌ها، مهم‌ترین‌ها، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. روش سرمایه گذاری، خود شامل روش‌های جذاب و پرطرفداری مانند خرید ملک است.

اکثر کشورها این روش‌ها را دارند. برخی از آن‌ها، روش‌هایی مانند ازدواج، تولد، تمکن مالی و… را نیز جزو روش‌های مهاجرت و اقامت به کشورشان قبول دارند.

پناهندگی نیز یکی از انواع روش‌های مهاجرت است اما این روش با وجود خطرات و مشکلات متعددی که به همراه دارد، اصلا توصیه نمی‌شود.

مهاجرت کاری

فرد مهاجر می‌تواند در این روش، به واسطه‌ی یافتن شغل در کشور مقصد، اقامت آن کشور را به دست آورد. در این روش فرد مهاجر می‌تواند مهارت شغلی متفاوتی را تجریه کرده، درآمد بیشتر کسب کرده و آزادانه در کشوری جدید زندگی و از امکانات و امتیازات آن کشور بهره ببرد.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی جزو مهاجرت‌های موقت است. در این روش، فرد دانشجو مستلزم است که پس از اتمام دوره‌ی تحصیل، به کشور خود برگردد. البته در شرایطی، فرد می‌تواند پس از اتمام دوره‌ی تحصیل خود، در آن کشور کار پیدا کرده و یا از طریق ازدواج، اقامت دائم و شهروندی را دریافت کند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

فردی که از طریق سرمایه گذاری در کشوری غیر از محل اقامت خود، به فکر کسب درآمد و استفاده از شرایط اقتصادی کشورهای توسعه یافته است، می‌تواند از این طریق اقامت دائمی خود را در آن کشور به دست آورد.

immigration-4

مراحل کلی مهاجرت

در اولین قدم برای مهاجرت شما باید مشخص کنید که قصد مهاجرت و اقامت در کدام کشور را دارید. برای اینکه بتوانید به صورت اصولی مهاجرت کرده و به نتایج دلخواهتان برسید، باید با دقت و حساسیت بالا، چک کنید که آیا واقعا کشوری که مد نظر دارید، می‌تواند نیازها و خواسته‌هایتان را برآورده کند یا نه!

سه مرحله‌ی اصلی برای یک مهاجرت اصولی به شرح زیر هستند:

ارزیابی مهاجرت

در اولین قدم شما باید از طریق کمک گرفتن از یک فرد آگاه و با تجربه، شرایط گرفتن ویزا در کشورهای مختلف را بررسی کنید. با این کار متوجه خواهید شد که چه نوع ویزایی مناسب شما است که باعث هدر رفت زمان و هزینه‌تان نشود.

مشاوره مهاجرت

اکنون که کشور مورد نظرتان را انتخاب کردید باید با کارشناسان حرفه‌ای و آگاه، مشورت کرده تا با آگاهی بالا، مدارک را تکمیل و بهترین نتیجه‌ی دلخواه را بگیرید. دانستن شرایط، نیازها و داشته‌های شما، می‌تواند به مشاور کمک کند تا قدم به قدم، در بهترین راه‌ها همراه شما بوده تا به موفقیت کامل برسید.

اقدام به مهاجرت

پس از گذراندن دو مرحله‌ی اول، شما کشور مقصد و ویزای مناسب خود را انتخاب کرده و آگاهی کافی درباره‌ی این دو موضوع خواهید داشت. اکنون باید به این فکر کنید که آیا می‌توانید به تنهایی تمامی امور مربوط به مهاجرت را انجام دهید یا نیاز به یک وکیل و یا تیم حرفه‌ای دارید تا با در نظر گرفتن تمام جوانب حقوقی، در نهایت موفق به مهاجرت شوید؟

پروسه‌ی اخذ ویزا و مهاجرت، یک روند پیچیده و دشوار است. لزا کمتر شخصی توانسته به تنهایی و بدون کمک مشاور و وکیل ویزایش را دریافت کند. دانستن قوانین به روز کشور مبدا و مقصد، تهیه و جمع آوری مدارک، نحوه‌ی صحیح ارائه‌ی آن به اداره‌ی مهاجرت و … همه مواردی هستند که به آسانی نمی‌توانید تنهایی انجام دهید.

همچنین تسلط کامل به زبان انگلیسی و یا زبان رسمی کشور مقصد یکی از مهم‌ترین نکات برای موفقیت در دریافت ویزا است.

امتیاز دهید

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
مشاوره رایگان
Scan the code