معرفی واحد پول قبرس شمالی

  • 1 سال پیش
  • 0

اگر قصد دارید به کشوری مهاجرت کنید یا این که می خواهید به سفر خارجه بروید، آشنایی و دانستن اطلاعات کافی در مورد واحد پول آن کشور جزو یکی از الزامات می باشد. پس، از گام های نخست برای مهاجرت به قبرس شمالی، داشتن اطلاعات و آشنایی با واحد پول آن کشور است. این که واحد پول قبرس شمالی چیست؟ پول رسمی قبرس شمالی و قبرس جنوبی چیست؟ شرایط خرید ملک در قبرس شمالی به چه صورت است؟ انتقال پول برای ایرانی ها چگونه امکان پذیر خواهد بود؟ سوالاتی از این قبیل ذهن هر مهاجری را درگیر می کند.

در ادامه اطلاعات لازم مربوط به واحد پول قبرس شمالی به صورت واضح و شفاف شرح داده خواهد شد و شما می توانید پاسخ بسیاری از سوالات خود در ارتباط با واحد پول قبرس شمالی را در این مقاله دریافت کنید. جهت کسب اطلاعات بیش تر و ارتباط مستقیم با کارشناسان شرکت سادمال جهت خرید املاک به صورت تمام اقساط، مشاوره در حوزه سرمایه گذاری در قبرس شمالی و تحصیل رایگان در قبرس شمالی می توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس مستقیم روی واتساپ

فرم مشاوره رایگان

آن چه در این بخش خواهید آموخت:

  1. آشنایی با واحد پول قبرس شمالی
  2. شرایط خرید ملک در قبرس شمالی
  3. پول رسمی قبرس شمالی و قبرس جنوبی چیست؟
  4. معرفی واحد پول قبرس جنوبی
  5. انتقال پول برای ایرانی ها از چه طریق امکان پذیر است؟

آشنایی با واحد پول قبرس شمالی

واحد پول قبرس شمالی
آشنایی با پول رایج قبرس شمالی

کشور قبرس همانند سایر کشورها در طول تاریخ خود، فراز و نشیب های بسیاری را طی کرده و تحت سلطه ی امپراطوری های مختلفی قرار گرفته است که هر یک تأثیراتی عمیق بر این سرزمین داشته اند. به دنبال این موضوع واحد پول قبرس به دلیل این که تحت سلطه ی کشورهای دیگر قرار گرفته، متغیر بوده است و ارزهای مختلفی در شمال و جنوب این کشور رایج است.

امپراطوری هایی که بر سیستم مالی و واحد پولی قبرس شمالی تأثیر داشته، انگلستان است. جزیره ی قبرس پیش از استقلال یافتن از انگلستان در سال 1960، تحت سلطه ی آن ها بود. نفوذ فرهنگی انگلستان بر قبرس به اندازه ای است که رد آن هم اکنون بر این سرزمین قابل مشاهده است. بارزترین مثالی که در این مورد می توان زد، این است که پول انگلستان هم اکنون به عنوان ارز رایج قبرس شمالی محسوب می شود.

همانطور که می دانید کشور قبرس به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم بندی شده است و هریک از آن ها توسط دولتی مستقل مدیریت می شود. نکته ی جالب توجه این است که در بخش شمالی و جنوبی قبرس واحد پولی، یکسان نیست که در ادامه به طور کامل شرح داده خواهد شد.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی چیست

واحد پول قبرس شمالی
خرید ملک در قبرس شمالی

در سال های اخیر خرید ملک در قبرس شمالی فرصتی طلایی، برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، فراهم کرده است. کسانی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک دارند، بایستی در مورد واحد پول قبرس شمالی اطلاعات لازم داشته باشند تا بتوانند بودجه ی مورد نیاز را تأمین و به بهترین شکل مدیریت نمایند.

واحد پول قبرس شمالی
خرید ملک در قبرس شمالی

اولین نکته ای که باید بدانید این است که واحد پول قبرس شمالی برای خرید ملک و اتومبیل پوند انگلستان است. با وجود این که پوند انگلستان پول رسمی قبرس شمالی نیست. پوند انگلستان از ارزهای باثبات محسوب می شود، پس معاملان ملک و اتومبیل با این واحد پولی انجام می پذیرد. متقاضیانی که قصد اخذ اقامت از طریق خرید ملک در قبرس شمالی را دارید، می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

 

پول رسمی قبرس شمالی و قبرس جنوبی چیست

واحد پول قبرس شمالی
آشنایی با پول رایج قبرس شمالی

همانطور که در ابتدا اشاره شد، قبرس شمالی در طول تاریخش فراز و نشیب هایی را طی کرده و این فراز و نشیب ها بر سیستم مالی کشور به طور مستقیم اثر گذاشته است. نمونه ی بارزش سلطه ی انگلستان است و همچنان امروزه پوند انگلستان جزو پول رایج این کشور به حساب می آید. عکس این موضوع، جالب است بدانید که واحد پول رسمی قبرس شمالی نه پوند انگلستان، بلکه لیر توکیه است که آن نیز متأثر از مسائل سیاسی و اقتصادی ترکیه می باشد. حقوق دریافتی کارمندان به لیر ترکیه است و خرید مواد غذایی و سایر اقلام مصرفی به لیر می باشد.

واحد پول قبرس شمالی
پول رایج در قبرس شمالی

معرفی واحد پول قبرس شمالی

هر لیر ترکیه شامل 100 کوروش می باشد و قیمت آن حدود 2000 تومان است و معادل یک پنجم دلار آمریکا می باشد (هر 100 دلار آمریکا بطور میانگین معادل 500 الی 600 لیر ترکیه می باشد). نزدیک بودن قیمت لیر به ریال موجب شد تا هزینه های زندگی در قبرس برای برای شهروندان ایرانی مقرون به صرفه و مناسب باشد. لیر ترکیه به صورت اسکناس های 5، 10، 20، 50، 100 و 200 لیر موجود است و در ادامه تصاویر آن ها جهت آشنایی بیش تر قرار خواهیم داد.

واحد پول قبرس شمالی
پول رایج در قبرس شمالی

شاید خیلی ها تصور کنند که قبرس شمالی بخشی از کشور ترکیه است. اما باید بدانید که برخلاف این تصور، ضمن این که لیر پول رسمی قبرس شمالی است، کاملا مستقل و تحت حمایت ترکیه است. سال 1983 پس از این که قبرس شمالی از جنوبی جدا شد، تصمیم گرفت تا پول واحد کشورش لیر ترکیه باشد.

مبنی بر توضیحاتی که در مورد پول رسمی کشور قبرس شمالی داده شد، نتیجه می گیریم که اگر قصد سفر به این کشور را دارید، بهتر است که حتما لیر ترکیه به همراه داشته باشید.

به علاوه، اگر قصد مهاجرت به قبرس شمالی دارید، قطعا برای خرید و یا اجاره ملک و خرید اتومبیل نیاز به پوند انگلستان و برای هزینه های روزمرگیتان به لیر احتیاج خواهید داشت.

اشاره به این نکته ضروری است که اگر در قبرس دانشجو هستید و یا قصد تحصیل در قبرس شمالی را دارید، شهریه پرداختی شما با توجه به شرایط دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اید به دلار و یا یورو خواهد بود. ضمن این که برخی از دانشگاه های قبرس شمالی شهریه را به معدل لیر ترکیه دریافت می کنند.

معرفی واحد پول قبرس جنوبی

واحد پول قبرس شمالی
آشنایی با پول رایج قبرس شمالی

برخلاف قبرس شمالی که واحد پولی اش پوند انگستان و لیر ترکیه است، واحد پول قبرس جنوبی یورو می باشد. عزیزانی که قصد سفر به هر دو بخش قبرس شمالی و جنوبی دارید، توصیه می شود تا با خود یورو به همراه داشته باشید.

واحد پول قبرس شمالی
آشنایی با پول رایج قبرس شمالی

انتقال پول برای ایرانی ها از چه طریق امکان پذیر است؟

واحد پول قبرس شمالی
انتقال پول برای ایرانیان در قبرس شمالی

انتقال پول از یک کشور به کشور دیگر همواره یکی از دغدغه های اصلی برای کسانی است که خارج از کشور تحصیل و یا زندگی می کنند. ولی اکنون جای نگرانی نیست. طی سال های اخیر تعداد زیادی از ایرانی های عزیزمان به کشور قبرس شمالی مهاجرت کرده و یا در حال تحصیل هستند. افزایش روز افزون میزان متقاضی ها، این امکان فراهم آمده تا بتوانید در مقابل پرداخت ریال در ایران، معادلش را به لیر ترکیه، دلار، پوند و یورو در قبرس تحویل بگیرید.

واحد پول قبرس شمالی
آشنایی با پول رایج قبرس شمالی
واحد پول قبرس شمالی

خبر خوش دیگر ایناست کشور قبرس تعداد قابل توجهی صرافی ایرانی وجود دارد که مجهز به دستگاه کارتخوان ایرانی بوده به سادگی می توانید از طریق آن ها از ایران پول دریافت کنید. فراهم آمدن این امکان به ویژه برای دانشجویان کاربردی می باشد و خانواده های دانشجویان می توانند بسادگی از طریق آنها برای فرزندان خود پول منتقل کنند. جهت کسب اطلاعات دقیق تر در ارتباط با خرید ملک به صورت اقساط و سرمایه گذاری و ارتباط با کارشناسان شرکت ادلیا و دریافت مشاوره رایگان به صورت آنلاین می توانید از طریق شماره زیر تماس حاصل نمایید.

تماس مستقیم روی واتساپ

فرم مشاوره رایگان

امتیاز دهید

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
مشاوره رایگان
Scan the code