نقشه قبرس شمالی و جنوبی

  • 1 سال پیش
  • 0

اولین گامی که به منظور تغییر محل زندگی و یا مهاجرت به کشوری باید برداشته شود، آشنایی کافی با موقعیت جغرافیایی، تاریخ، فرهنگ و شرایط آب هوایی آن سرزمین است.

در این بخش مقاله ای در ارتباط با شرایط جغرافیایی قبرس شمالی همراه با نقشه قبرس شمالی و جنوبی گردآوری کرده و در اختیار شما قرار خواهیم داد. در این مطالب شرح خواهیم داد که قبرس شمالی و قبرس جنوبی کجاست؟ زندگی در قبرس چگونه است؟ نقشه قبرس شمالی و کشورهای همسایه به چه صورت است؟ شما می توانید با مطالعه این بخش اطلاعات لازم را دریافت کنید.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد مهاجرت به قبرس شمالی و دریافت مشاوره از کارشناسان ادلیا با شماره زیر تماس بگیرید. کارشناسان ما از صفرتا صد مهاجرت، دریافت ویزا، خرید ملک و دریافت حقوق شهروندی در قبرس شمالی همراه شما عزیزان خواهند بود.

تماس مستقیم روی واتساپ

فرم مشاوره رایگان

همانطور که در بخش های گذشته شرح داده شد، کشور قبرس در سال ۱۹۶۰ به دلیل اختلافات داخلی به دو ایالت مستقل قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شد و از سال ۱۹۷۴ به بخش شمالی اش، جمهوری ترک قبرس شمالی و بخش دیگر آن که یونانی تبارها ساکن هستند قبرس جنوبی می نامند. در ادامه با این دو ایالت بیش تر آشنا خواهید شد.

نقشه قبرس شمالی و جنوبی
نقشه ی تاریخی قبرس

قبرس شمالی کجاست؟

در واقع قبرس شمالی سومین جزیره بزرگ و بی نظیر در دریای مدیترانه به حساب می آید. از نظر جغرافیایی این جزیره دارای وسعتی به اندازه 9125 کیلومترمربع می باشد. این کشور در ضلع شمال شرقی دریای مدیترانه قرار گرفته و با کشورهای مصر، سوریه، ترکیه و یونان همسایه است. به عبارتی قبرس شمالی در 75 کیلومتری جنوب ترکیه، 380 کیلومتری شمال مصر، 105 کیلومتری غرب سوریه و همچنین در فاصله 800 کیلومتری کشور یونان قرار دارد.

قبرس شمالی به واسطه داشتن سواحل زیبا و طبیعت بکر و آرامی که دارد، سالانه میزبان تعداد کثیری از توریست ها و مهاجران از کشورهای همسایه و سایر کشورهای اروپایی می باشد.

 

شرایط جعرافیایی قبرس شمالی

نقشه قبرس شمالی و جنوبی
نقشه جغرافیایی قبرس

قبرس شمالی در انبوهی از جنگل، کوهای سرسبز و سواحل شنی شکفت انگیزی محصور شده است. رشته کوه گیرنه، که دارای قله های آهکی و دندانه دار است، در امتداد خط ساحلی قبرس شمالی قرار گرفته و قابی فوق العاده زیبا و شگفت انگیزی را در این جزیره ثبت کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

جمعیت قبرس شمالی

نقشه قبرس شمالی و جنوبی
جمعیت قبرس شمالی

مطابق آخرین آمار سرشماری در سال اخیر جمعیت کشور قبرس (1.220.000) نفر است. حدود 400.000 نفر از این تعداد ساکن قبرس شمالی هستند و ما باقی در بخش جنوبی قبرس زندگی می کنند.

 

 

 

 

 

 

پایتخت قبرس شمالی

نقشه قبرس شمالی و جنوبی
مرکز قبرس شمالی

پایتخت کشور قبرس شمالی شهر نیکوزیا است. این شهر حدود 62 هزار نفر از جمعیت این کشور را در خود جای داده است. جالب است بدانید که شهر نیکوزیا تنها شهریاست که به عنوان پایتخت دو کشور به حساب می آید. برخی این شهر را پایتخت دو تکه شده در دنیا نامیده اند که به واسطه نواری سبز رنگ از هم جدا شده است.

قبرس جنوبی کجاست؟

نقشه قبرس شمالی و جنوبی
چشم انداز های قبرس جنوبی

اگر به خاطر داشته باشید در مطالبی که گذشت، شرح دادیم که قبرس جنوبی کجاست و شرایط زندگی در قبرس جنوبی چگونه می باشد؟

به دلیل وجود اختلافات زیاد میان ترک تبارها و یونانی تبارهای جزیره قبرس، سرنجام دولت این کشور تصمیم به جدا ساختن این دو اجتماع شد. بخش شمال تحت عنوان قبرس شمال، به ترک تبارها واگذار شد. بخش جنوبی این جزیره به قوم یونانی تبار سپرده شد و عنوان قبرس جنوبی را از آن خود ساخت.

قبرس جنوبی سرانجام در سال 1974 استقلال خود را اعلام کردو ضمن عدم تأیید بین المللی با عنوان جمهوری ترک قبرس شمالی به رسمیت شناخته شد.

زندگی در قبرس

نقشه قبرس شمالی و جنوبی
معرفی مناظر شهری قبرس شمالی

همانطور که در نقشه قبرس شمالی و جنوبی بررسی شد، قبرس شمالی ضمن داشتن طبیعت و سواحلی زیبا و بکر، در میان امن ترین کشورهای دنیا قرار گرفته است و به لحاظ امنیتی، رتبه پنجم جهان را به خود از آن خود کرده است. از سایر امتیارات قبرس شمالی که موجب جذب مهاجر و توریست به سمت خود شده است، عضویت آن در اتحادیه اروپا است. این امر باعث شده تا پاسپورت این کشور از اعتبار بالایی برخوردار شود. مهم تر از همه این که اگر شما به طور پیوسته و مستمر 8 سال در این کشور کار و زندگی کنید، بسادگی می توانید جهت دریافت پاسپورت قبرس شمالی ، اقدام نمایید.

هزینه های مرتبط با زندگی در قبرس شمالی همواره دغدغه ای است که ذهن تمامی مهاجران را به خودش مشغول می سازد. در مورد هزینه های زندگی در قبرس باید بگوییم که همانند سایر کشورها، نسبی است. عواملی چون سبک زندگی و شهری که در آن قصد اقامت دارید می تواند نقشی پر رنگ در هزینه های زندگی دارد. به هر حال شما می توانید با مدیریت صحیح، در سال های اول مهاجرت هزینه های زندگی را به حداقل برسانید.

هزینه های مرتبط با خورد و خوراک، حمل و نقل، تفریح و سرگرمی، پوشاک و… متناسب با تعداد افراد خانواده و انتظارشان از زندگی می تواند متفاوت باشد.

نقشه قبرس شمالی و جنوبی
تصاویر نقشه کشور قبرس

همانطور که ملاحظه نمودید نقشه قبرس شمالی و جنوبی را به همراه شرایط زندگی در این دو بخش شرح دادیم. هم اکنون اگر قصد سرمایه گذاری در قبرس شمالی را دارید می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات دقیق تر با شماره زیر تماس بگیرید.

تماس مستقیم روی واتساپ

فرم مشاوره رایگان

امتیاز دهید

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
مشاوره رایگان
Scan the code